2009. szept. 29.

Round 3. - some questions...


Sziasztok,


felvetődött a kérdés, hogy: ugye a kérdőívben megneveztünk néhány kedvenc tervezőt,
ám a karácsonyos témát illetően angyalkánk bajban lehet, hogyha nem talál karácsonyos mintát a megadott tervezők közül, pláne nem a kijelölt méret kategóriában...
Szerintem nem baj, ha nem karácsonyi a téma, de a télhez azért ragaszkodjunk!
Szerintetek??


Hi everybody,

I got a question: in the questionnaire we can give some of our favourite designers but aour angel can be in trouble if they don't find any chart by our favs in theme Xmas with the size (cca. 45x45 crosses, not so much bigger, not smaller, or more smaller than one bigger thing),
so what can angels do in this case? I think to stitch not in Xmas theme is not problem, but please choose anything with theme winter!
What do you think?

* * *

Another question for Daphnée, Paola and Joanie in Round 2:
You did not recieved your gifts from Round 2, and I'm afraid of they gone lost.
Do your angels start to stitch another thing for you or do we wait a bit more??
Please answer me!! Thanks!


17 megjegyzés:

Dia írta...
Ezt a megjegyzést eltávolította a szerző.
Dia írta...

Szerintem se ragaszkodjunk a karácsonyi motívumhoz, a téli képek között is vannak gyönyörűek!!!

Cicurka írta...

Szerintem is. :*)

Edige írta...

Egyetértek.

Csilla böködéje írta...

Teljesen jó lesz így is.

Főkolomp írta...

Teljesen egyetértek! Napok óta keresgéltem, és már kezdtem izgulni, de most megnyugodtam!

Kryx írta...

Én köszönöm a segítséget még1x minta ügyben, nekem is ez volt a gondom, hogy nem találtam megfelelőt. :) Így kicsit egyszerűbb a dolog. :)

Unknown írta...

I have one more question - are we strongly limited to these 45x45 stitches? What if I would like to stitch bigger design, and totally don't mind to get smaller (or bigger)? :)

Nina írta...

UGNE: this is the minimum size, you can stitch a bigger of course :)

Márti írta...

Részemről OK!!! :)))))

unikat írta...

REndben, egyetértek!

Michelle S. írta...

I am OK with 2 options to choose from... Winter and Christmas!:)

Csandi írta...

Megnyugodtam:))

Lorix írta...

Részemről is rendben :)

Ellen írta...

Hi Nina,

Winter theme is fine by me.

Hugs,

Ronel írta...

I am also ok with either Winter or Christmas!

Vaida írta...

It's OK with me - both Xmass and winter themes :)

 

blogger templates | Make Money Online