Sziasztok!
Nagyon izgultam, de végül is odaért Dél-Afrikába csomagocskám!
Ronelnek készítettem karácsonyi ajándékot! Egy édes, hóemberes mintát hímeztem, amiből bannert készítettem. Tettem még a csomagba kettő textil szaloncukrot, pár fincsi teát, amit hímezgetés közben kortyolgathat Ronel, és egy county angyalkás díszt!
Nagyon örülök, hogy elnyerte Ronel tetszését az ajándékom, és köszönöm hogy részese lehettem a karácsonyi játéknak is!
Ninának pedig ezer köszönet a szervezésért, a velünk együtt izgulásért, aggódásért!
Alkotással teli szép napokat kívánok Nektek!
Naomi
Hello everyone!
I was anxious very much, but my packet reached into South Africa finally!
Ronelnek I prepared a Christmas gift! I embroidered a sweet, snowman sample, from which I prepared a banner. I put it yet into the packet two textiles Christmas fondant, a couple of yummy teas, that embroidering Ronel may be sipping meanwhile, and a county little angel ornament!
I am glad that my gift appealed to Ronel very much, and thank you that I may have been the participiant of the Christmas game!
A thousand are thanks for the organization, being anxious together with us, anxiety though for Nina!
I wish you full beautiful days with a creation!
Naomi
2 megjegyzés:
Thank you so much Naomi for your beautiful stitching and the lovely goodies you have sent with. Hugs Ronel
I am glad very much, Ronel, that like the gifts prepared for you!
Beautiful day!
Naomi
Megjegyzés küldése